flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Про електронний суд

 Електронний суд це –

З метою підвищення авторитету судової влади, реалізації принципів доступності правосуддя, згідно з наказом Державної судової адміністрації України від 31 травня 2013 року № 72 «Про реалізацію проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу», з 17 червня 2013 року у всіх місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції запроваджено порядок щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу в частині надсилання судом таким учасникам процесуальних документів в електронному вигляді.

 Обгрунтовання нововведення.

Автоматизований обмін процесуальних документів економить час і кошти – учасник судового процесу має можливість оперативно отримати винесені судом процесуальні документи безпосередньо на свій комп’ютер, при цьому немає необхідності йти до суду, або чекати отримання таких документів поштою. Крім цього надсилати електронною поштою документи у декілька разів дешевше, ніж видавати паперові документи. Це економія на папері, друкуванні, конвертах, марках. Та головною метою нововведень є не стільки економія коштів, як удосконалення судової системи.


Що потрібно зробити громадянину, аби отримати  процесуальні документи

в електронному вигляді.

          Спершу громадянину потрібно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://mail.gov.ua/. Простіше кажучи, завести поштову скриньку електронного суду.

          Другий крок: подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді щодо конкретної справи, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищеназваному розділі. Процесуальні документи в електронному вигляді щодо відповідної справи будуть надходити на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену у заявці.

          Звучить начебто складно, проте той, хто має елементарні навики користування інтернетом, легко впорається з цим. Отже, на електронну адресу учасника судового процесу надходитимуть усі процесуальні документи, скріплені електронним підписом судді, які є у справі. Це ухвали, постанови, рішення.

            Людина оперативно отримає усі винесені судом процесуальні документи і зможе, оперативніше реагувати на них, скажімо, оскаржувати той чи інший документ.

СМС-повідомленя

 З 01 жовтня 2013 року у всіх місцевих та апеляційних загальних судах, в тому числі і в Томашпільському райсуді запроваджено порядок щодо надсилання судами учасникам судового процесу та кримінального провадження текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень (згідно з наказом Державної судової адміністрації України № 119 від 20 вересня 2013 року «Про реалізацію проекту щодо надсилання судами SMS-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження) у місцевих та апеляційних загальних судах»).

Для отримання тексту судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення учаснику судового процесу потрібно подати до суду заявку про отримання судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення у відповідній справі.

Судова повістка в електронному вигляді буде надсилатися учаснику судового процесу, який подав відповідну заявку до суду, на його номер мобільного телефону, вказаний в такій заявці.

Відповідну заяву громадянин також може заповнити безпосередньо в канцелярії Томашпільського районного суду.

Отримання СМС-повідомлення про час, дату та місце слухання справи дасть можливість в повній мірі підготуватися до розгляду справи в суді, і наперед спланувати свої дії, оскільки СМС-повідомлення надходить миттєво і не буде необхідності дочікуватися судової повістки відправленої поштою.

 

Повідомлення на електронну поштову скриньку чи на мобільний телефон надходять адресату миттєво, в той час, як листи з повідомленням можуть тривалий час йти до учасника судового процесу та повертатися назад до суду, якщо адресат не перебуває вдома.